Devlet Bahçeli: İstifanın kabul edilmemesinden memnunuz

MHP lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu'nun istifasının Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmemesinden "ziyadesiyle memnun" olduklarını açıkladı.

© AA
Devlet Bahçeli: İstifanın kabul edilmemesinden memnunuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Süleyman Soylu’nun istifası ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli, “(İçişleri Bakanı Soylu’nun görevden ayrılma talebi) MHP, mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur” dedi.

Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içinde olduğunu yazdı.

Korona virüsü salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışmasının en üst seviyede olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti: “Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır. Gelişmeler karşısında Sayın Bakanın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur. Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 23:50
SIRADAKİ HABER