DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı Ocak görevinden ayrıldı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde (DHMİ) Funda Ocak dönemi sona erdi. Funda Ocak, emeklilik kararınaldığını açıkladı. Ocak, "34 yıl görev yaptığım bu güzide kurumda, bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma, her zaman büyük destek gördüğüm basın mensubu değerli dostlarıma" mesajı paylaştı.

© Twitter
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı Ocak görevinden ayrıldı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak emekli olduğunu açıkladı. DHMİ’deki görevinden ayrıldığını bizzat duyuran Ocak, “Her kademesinde uzun yıllar bir ibadet aşkıyla çalıştıktan sonra 3 Ekim 2016’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atandığım Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ndeki görevimden emekliliğimi isteyerek ayrılmış bulunuyorum” ifadelerini kullandı.
 
Ocak, “DHMİ’nin küresel bir marka haline gelmesini sağlayan büyük projelerin hayata geçirilmesi için arkadaşlarımızla birlikte gösterdiğimiz çaba  ve elde ettiğimiz başarılar benim için en büyük ödül ve ömür boyu tükenmez bir iftihar vesilesidir. 34 yıl görev yaptığım bu güzide kurumda, bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma, her zaman büyük destek gördüğüm basın mensubu değerli dostlarıma, bulunduğum görevlere beni layık gören tüm makamlara minnettarım. Bu kurumda biriktirdiğim anılar, yaşamım boyunca benim en değerli varlığım olacaktır. Bu duygularla tüm arkadaşlarımı sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum” dedi.

Devlet kurum ve kuruluşları arasında en dinamik işletmelerden biri olarak gösterilen DHMİ’de Funda Ocak’tan boşalan koltuğa geçecek isim ise henüz belli olmadı.

AirportHaber’e konuşan Funda Ocak, “Gençliğimi verdiğim bu kurumda öyle buruk ayrılıyorum ki, sanki ailemi terketmiş gibi duygular yaşıyorum. Hayatımın neredeyse tamamını buraya verdim, ben bu kurumda iken kesintisiz bir hafta dahi tatil yapmadım. Çocuğumun öğretmenin adını dahi bilmiyorum. Ama çok yoruldum” ifadelerini kullandı.

FUNDA OCAK KİMDİR?

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Funda Ocak; DHMİ APK Daire Başkan Yardımcılığı (1985-1993), APK Başkanlığı (1993-1996), DHMİ Müşavirliği (1996-1998), Türkiye Kalkınma Bankası Kaynak Geliştirme Uzmanı (1998-1999) görevlerinde bulundu.

DHMİ’ye 1999’da yeniden dönen Ocak, 2007’ye kadar APK Daire Başkanlığı yaptı. 27 Aralık 2007 tarihinde ise Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Funda Ocak, Ekim 2016’dan bu yana Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

SIRADAKİ HABER