Dilipak: Benim şahsımda AK Parti'nin kurucu iradesi yargılanıyor

AK Parti'de İstanbul Sözleşmesi'ni savunan kadınlara hakaret eden Abdurrahman Dilipak, AK Parti'nin dava açma kararını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı onayladığını söyleyen Dilipak, "Bilgisi var. Demek ki onaylıyor. Olsun. Ama bakın benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor" dedi

© TWITTER
Dilipak: Benim şahsımda AK Parti'nin kurucu iradesi yargılanıyor

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın, 27 Temmuz’da yayınlanan “AKP’nin papatyaları” yazısında, AK Parti içinde İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlar için “fahişe” ifadesini kullandı. Kadınlara yönelik hakarete tepki gösteren AK Parti, Dilipak’a dava açacak.

Yeni Akit’in internet sitesinde yayınlanan canlı yayına katılan Dilipak, dava açılması kararının AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olmamasının mümkün olmadığını söyledi.

Dilipak, “Bilgisi var. Demek ki onaylıyor. Olsun. Ama bakın benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor bugün. Ve benim yargılama sürecimde de o kitleler bunu affetmeyecekler. Burada ben bunları kendi adıma söyleyip yapmadım. Ben atanmamış ve seçilmemiş bir sözcü gibiyim. Ve bu tür olayları da ilk defa yaşamıyorum. O yüzden benim açımdan da sürpriz değil” diye konuştu.

‘BU KADARINI BEKLEMİYORDUM’

Geçmişteki tüm askeri darbelere karşı çıktığını belirten Abdurrahman Dilipak, “Ben 28 Şubat’ta da meydanlardaydım, 12 Eylül’de de meydanlardaydım, 12 Mart’ta da öyleydim, 15 Temmuz’da da öyleydim. Bunların hiçbirini bir pazarlıkla çıkar ilişkisine dönüştürmeden yaptım. Beni de yargılayacaklarına göre helal olsun, harika. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu ama demek ki kaderde bu da varmış. Biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN - AK Parti Dilipak'a dava açıyor
‘ERDOĞAN İÇİN 70 BİN İMZA TOPLAMIŞTIM, BENİM YAZIMA DA 70 BİN KİŞİ İMZA ATAR’

Dilipak, “İlk duyduğunuzda ne düşündünüz, bir şok geçirdiniz mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Hayır, şok geçirecek halim yok. Bunları ilk defa yaşamıyorum. Ama bu kadar ucuz ve basit bir şekilde bu olayın gündeme gelmesi, hem de bir bayram günü getirilmesini çok da mantıklı bulmadığımı söylemem gerekir. Yazımın bütününü okuyan herkes benim ne dediğimi görüyor. Şimdi beni sürekli arıyorlar, arkanızdayız diye. Tayyip Erdoğan şiir okuduğunda ben 70 bin imza toplamıştım, biz de bu şiiri okuyoruz diye. Benim yazımın altına da 70 bin insan imza atar gerekirse. Denesinler. Halep oradaysa arşın burada.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER