Diyarbakır'da yardım kampanyası

Diyarbakır’da bir grup gönüllü, "Diyarbakır Kent Dayanışma Ağı"nı kurarak, "Evde Kal" çağrıları karşısında çalışamayan, bu süreçte işsiz kalan ve ekonomik gücü olmayanlara yardım kampanyası başlattı.

AP
Diyarbakır'da yardım kampanyası

DİYARBAKIR – Türkiye, korona virüsü yayılım hızında dünkü verilerle dünya genelinde beşinci sıraya yükseldi. 65 yaş üstünün ardından 20 yaş altına da getirilen sokağa çıkma yasağının yanısıra, onbinlerce kişi de ücretsiz izin nedeniyle gelecek kaygısıyla bekleyiş içinde. Diyarbakır’da maddi olarak durumdaki kişilerle dayanışma amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Diyarbakır Kent Dayanışma Ağı adına twitterda açılan @diyar_dayanisma hesabından yapılan paylaşımda, oluşumun kuruluş süreci için “Diyarbakır Kent Dayanışma Ağı; etrafımızı saran Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte girilen zorlu süreçte dünyanın dört bir yanından yükselen dayanışma örneklerine katılan yerel bir oluşumdur” ifadeleri kullanıldı.

‘BİR KOLİ DE SEN HAZIRLA’

Aynı paylaşımda, devamla şu ifadeler yer aldı:

“Küresel salgının varlığını sivrileştirdiği eşitsizlik ve adaletsizliklere karşın kendini doğuran “dayanışma inceliği” mevcut sivil alanda yeteri kadar yer bulamadığından, farklı kesimlerden oluşan bağımsız bir grup gönüllünün adının koyduğu bu dayanışma ağı, Diyarbakır halkı arasında bağı güçlendirmeyi amaçlıyor.


Evde kalınması gereken bu süreçte; -başta geçim sıkıntısı çekenler, ihtiyaçlarını temin edemeyenler, risk grubunda yer alanlara yönelik olmak üzere-temel ihtiyaçları bir arada tedarik etmek, maneviyatı güçlendirmek ve Diyarbakır halkının kendi kendine yetebilmesini sağlamak; böylece salgın günlerini birlikte, el ele atlatabilmek için Diyarbakır Evde Kalabilsin diye 1 koli de sen hazırla!’ kampanyasıyla yola çıktı.
Sen de destek olmak ve yerini almak istiyorsan;
Lütfen bizimle iletişime geç!

http://fb.me/diyardayanisma

http://instagram.com/diyar_dayanisma

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:20
SIRADAKİ HABER