Diyarbakır kayyımından ilk tweet: 29 memur ve iki danışmanın görevine son verildi

Diyarbakır'a atanan kayyım, belediyenin twitter hesabındaki tüm tweetleri sildi. Kayyımın ilk paylaşımında 29 memurun görevden uzaklaştırıldığı ve iki danışmanın görevine son verildiği duyuruldu.

© AA
Diyarbakır kayyımından ilk tweet: 29 memur ve iki danışmanın görevine son verildi

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, belediyenin twitter hesabından ilk yaptığı paylaşımda, 29 memurun görevden uzaklaştırıldığını, iki danışmanın da görevine son verildiğini duyurdu. Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran’ın da görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Belediyenin twitter hesabında daha önce paylaşılmış tüm tweetlerin silindiği görüldü.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin twitter hesabındaki paylaşımda şöyle denildi: “31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmış olan ve seçimlerden sonra göreve gelen HDP Belediye Başkanı tarafından göreve tekrar iade edilen terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırılmış, bu kapsamdaki 8 işçinin de iş akitleri askıya alınmıştır. Ayrıca 19 Ağustos 2019 tarihinde yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran görevden uzaklaştırılmış olup, 2 başkanlık danışmanının da görevlerine son verilmiştir. Görevden uzaklaştırılan personel ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 17:13
SIRADAKİ HABER