'Ekmek arası ıspanak' için işten atılan Aslan: Sesimi duyan olmadı, artık konuşmayacağım

Korona virüsü salgını döneminde metro şantiyesindeki işçilere ekmek arası ıspanak dağıtıldığını duyurduğu için işten atılan Bedirhan Aslan, "6 kişilik aileyiz, işsiziz dedim ama sesimi duyan olmadı. Umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. Artık konuşmayacağım" dedi.

© AA
'Ekmek arası ıspanak' için işten atılan Aslan: Sesimi duyan olmadı, artık konuşmayacağım

 Karayolu, metro, tünel ve havaalanı gibi projelerde çalışan Bayburt Grup’un yüklenici olduğu Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesindeki işçilerin mağduriyetini duyuran inşaat işçisi Bedirhan Aslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, hâlâ işsiz olduğunu, hiçbir yetkilinin sesini duymadığını belirterek, “Umudumu, mücadelemi burada bitiriyorum. Artık konuşmayacağım” diye yazdı.

Sesini duyurmaya çalışan herkese teşekkür ettiğini belirten Aslan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“O kadar çok mücadele ettim o kadar çok konuştum duymayan bir sağır sultan kalmıştı. Sanırım Ekmek arası ıspanağa karşı duruşum 6 kişilik bir aileyiz dedim, işsizim dedim ama maalesef sesimizi duyan bir yetkili olmadı. Onun için umudumu mücadelemi burada bitiriyorum artık konuşmayacağım. Maalesef sesimiz duyulmadı veya duyulmak istenilmedi. Onun için artık uzatmanın da anlamı yok, kalın sağlıcakla. Yolu Mardin’e düşen olursa muhakkak beklerim. Umut ettiğim bazı kişiler olmuştu, onlardan da bir haber gelmedi. Ben de isterdim, güzel bir haber almayı ama kısmet değilmiş.”

Şirketin Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesinde üç aydır çalışan Bedirhan Aslan, 24 Mart’ta öğle yemeği adı altında poşetle dağıtılan ekmek arası ıspanağın görüntülerini sosyal medyadan paylaştığı için bir gün sonra işten atılmıştı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER