Emekli Büyükelçi Özülker'den çalışanlarının rakılı paylaşımına soruşturma açan Pegasus'a destek: Toplumun dini ve kültürel değerleriyle alay etmenin bir karşılığı olmalıdır

"Pegasus'un bu kişileri işten çıkarmış olması yerinde bir karardır"

© TWITTER
Emekli Büyükelçi Özülker'den çalışanlarının rakılı paylaşımına soruşturma açan Pegasus'a destek: Toplumun dini ve kültürel değerleriyle alay etmenin bir karşılığı olmalıdır

Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, bir grup çalışanın rakı masasında çekilerek sosyal medyada paylaşılan ve "Kadir Gecesi özel" ifadelerinin bulunduğu fotoğrafla ilgili inceleme başlatan Pegasus'a destek vererek,  "Laiklik ve özgürlüğü İçki içip, kıçını başını açmaktan ibaret gören zihniyet, bu ülkeyi yönetme, muvaffakiyetine eremeyecektir. Toplumun dini ve kültürel değerleriyle alay etmenin, bir karşılığı olmalıdır. Pegasus'un bu kişileri işten çıkarmış olması yerinde bir karardır" dedi.

Pegasus Hava Yolları, bir grup çalışanın rakı masasında çekilerek sosyal medyada paylaşılan ve "Kadir Gecesi özel" ifadelerinin bulunduğu fotoğrafla ilgili inceleme başlatıldığını açıklarken, "Gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz" açıklaması yaptı. 

Pegasus Hava Yolları, bir grup çalışanın rakı içerken çekilen ve "Kadir gecesi özel, Rabbim kabul etsin" ifadeleriyle paylaşılan fotoğrafıyla ilgili açıklama yaptı.

Paylaşımın kişisel bir hesaptan yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullandıldı:

"Kabul edilemez buluyoruz"
"27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur.

Pegasus Hava Yolları olarak, ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlere atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır."

SIRADAKİ HABER