Erdoğan'dan Münbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ordusunun Menbiç kasabasına bayrak çektiği şeklindeki açıklamasını 'psikolojik çalışma' olarak değerlendirdi. Erdoğan, "Olay sadece Münbiç değil terör örgütlerinin temizlenmesi değil" dedi.

© AA
Erdoğan'dan Münbiç açıklaması

Suriye’de bugün Menbic eksenin yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Gazetecilere bir açıklama yapan Erdoğan, YPG’nin çekildiğini ve Suriye ordusunun girdiğini açıkladığı Menbic’te henüz kesin bir durum olmadığını söyledi. “Olay sadece Münbiç değil terör örgütlerinin temizlenmesi” diyen Erdoğan şöyle konuştu, “Suriye, Münbiç’e yönelik psikolojik çalışma içinde” ifadesini kullandı.

İstanbul’da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Suriye’nin Münbiç’e yönelik psikolojik çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durum olduğunu biliyoruz. Ortada kesinleşmiş bir şey yok. 1 saat kadar önce arkadaşlarımızla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil” dedi.

“Şu anda tedbirlerimizi aldık” diyen Erdoğan, yarın Rusya’ya gidecek Türk heyetinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yüz yüze görüşebileceğini söyledi. Erdoğan, “Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz” diye konuştu.

‘KAPIM AÇIK’

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti sorulan Erdoğan, “Benim kapım her zaman açık. Bay Kemal’den izin alır mı bilemiyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER