Erdoğan Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile ABD arasında Suriye'nin kuzeydoğusu için varılan anlaşmaya ilişkin,

© AA
Erdoğan Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile ABD arasında Suriye'nin kuzeydoğusu için varılan anlaşmaya ilişkin, "Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor" açıklamasında bulundu. Güvenlik güçlerinin alanı terk etmeyeceğin söyleyen Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin'le yapacağını görüşmenin de sürecin ayrı bir unsuru olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye ile ABD arasında Suriye'nin kuzeydoğusu için varılan anlaşmayı değerlendiren Erdoğan, "Şu andan itibaren 120 saatlik bir süreç işliyor. 120 saatlik süreç içeresinde malum terör örgütü YPG'nin, güvenli bölge olarak belirlediğimiz bölgeyi terk etmesi söz konusu" ifadesini kullandı.

"Bizim anlaşmamızın bir özelliği de şu, şu anda oradaki güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek" diyen Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

"Bu süreci de ağırlıklı olarak Türkiye'nin riyasetinde ve birlikte bir dayanışma içerisinde yapma sözlerini aldık. Bu süreci Türkiye'nin riyasetinde ve birlikte yapma sözü aldık. Sürekli irtibat halinde olacağız, heyetlerimiz arasındaki görüşmeler devam edecek."

Erdoğan, "Sayın Putin ile yapılacak görüşmeyi de bu sürecin ayrı unsuru olarak kabul ediyorum" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER