Erdoğan'ı alkışlayan komutan görevden alındı

2. Ordu Komutanlığı görevinden alınan Orgeneral Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı'na atandı.

© TSK
Erdoğan'ı alkışlayan komutan görevden alındı

Erdoğan’ın CHP’yi eleştirdiği konuşmayı alkışlamasıyla tartışma yaratan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Malatya'da görev yapan 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı.

4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut ise Erzincan'daki 3. Ordu Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına getirildi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Erdoğan’ın kendisini eleştirdiği konuşmayı alkışlayan İsmail Metin Temel’e tepki göstermişti. İnce, “Beni eleştirdiği yerde general de Erdoğan’ı alkışlıyor. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek” demişti. Temel, Son Yüksek Askeri Şura’da orgeneralliğe yükselmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 07:52
SIRADAKİ HABER