Erdoğan'ın hedef gösterdiği Prof. Dr. Ayşe Buğra: Kavga ederek devam edemeyiz

Prof. Dr. Ayşe Buğra, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin konuştu.

© TWITTER
Erdoğan'ın hedef gösterdiği Prof. Dr. Ayşe Buğra: Kavga ederek devam edemeyiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği Prof. Dr. Ayşe Buğra, "Devamlı kavga ederek, kurumlara saldırarak, kurumlar yıpratılarak devam edemeyiz diye düşünüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemlere ilişkin yaptığı açıklamada, "Osman Kavala denilen, adeta Soros’un temsilcisi olan kişinin karısı da provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır" ifadeleriyle hedef gösterdiği  Prof. Dr. Ayşe Buğra, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu.

'MEMLEKETİN HUZURA İHTİYACI VAR'

AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından öğrenci ve akademisyenlerin başlattığı eylemi değerlendiren Prof. Buğra, "O üniversitenin öyle kalmasını ve dışarıdan müdahale olmasını istemiyor. Dertlerini ne güzel anlatıyorlar. Her şeyden önce öğrencilere saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Memleketin huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.  

'PROVOKASYON ÇOK AĞIR BİR İFADE'

1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi'ne başladığını söyleyen Prof. Buğra, "İlk dersimde 8 öğrencim vardı. Onların 3'ü şimdi Boğaziçi'nde profesör" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarına da yanıt veren Prof. Buğra, şunları söyledi:

"Provokasyon çok ağır bir ifade. Söz konusu olan insanları tanımamayı, o öğrencileri tanımamayı gösteriyor. Boğaziçi öğrencisi çok akıllı, çalışkan, gayret etmiş, ne yaptığını bilerek oraya gelmiş ve üniversitesini çok önemseyen bir öğrenci.

Devamlı kavga ederek, kurumlara saldırarak, kurumlar yıpratılarak devam edemeyiz diye düşünüyorum" diyen Prof. Buğra, "Memlekete yazık oluyor. Benim beklentim huzur ve adalet."

SIRADAKİ HABER