Erdoğan: S-400'lerden geri adım atmamız söz konusu değil

Bayram namazı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,

© AA
Erdoğan: S-400'lerden geri adım atmamız söz konusu değil

Bayram namazı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'nın tartışma yaratan sandık başkanları kararıyla ilgili "Orada zannediyorum bir yanlış anlaşılma var. Tedbiren YSK'ya itirazi kaydımızı düştük." ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, S-400’lerin teslimatına ilişkin “Burada bizim yaptığımız bir anlaşma var, kararlılığımız var. Buradan geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkanlar:

“Pençe harekatı devam ediyor. En ufak bir sapma yok. Kararlı bir şekilde harekat devam ediyor. Sonlandırana kadar da bu harekat devam edecek.

Tedbiren YSK’ya itiraz kaydımızı düştük

Şu anda Suriye üzerinde, İdlib üzerinde, Münbiç, üzerinde, Fırat’ın doğusu üzerinde ilgi alakası olan malum koridor üzerinde ilgi alakası olan her ülkeyle Türkiye olarak biz görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Hassasiyetlerimiz aynen kararlılıkla devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Gerekirse Putin ile görüşme yaparız.

ABD’nin terör örgütlerine verdiği destek üzüntü vericidir

Burada bizim yaptığımız bir anlaşma var, kararlılığımız var. Buradan geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil.”

SIRADAKİ HABER