Erdoğan: Ülkemize Ayasofya’ya konusunda yöneltilen ithamlar doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamına gelmektedir

Cumhurbaşkanı ve AKP Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Levent Camii temel atma töreninde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

© AA
Erdoğan: Ülkemize Ayasofya’ya konusunda yöneltilen ithamlar doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamına gelmektedir

"Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Rabbimden ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten korumasını niyaz ediyorum. Sakarya’daki patlamala ilgili tüm bakanlıklarımız, kurumlarımız, valiliğimiz, büyükşehir belediyemiz yoğun bir çalışma içerisindedir ve şu anda kontrol altına alınmıştır. Can kaybının daha fazla artmamasını umuyoruz.

Bu vesileyle Sakarya halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Temel atma töreni vesilesiyle bir araya geldiğimiz Levent Camimizin İstanbulumuza, ülkemize ve tüm islam alemine hayırlı olmasını diliyorum.  Bu caminin şehrimize kazandırılmasında katkısı olan ve olacak tüm kardeşlerime şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Özellikle tabii ki Hazine ve Maliye Bakanlığıımıza, Merkez Bankası yönetimine, buradaki gayretleri kolaylaştırıcı yaklaşımlarına teşekkür ediyorum.

Cami inşaatını yürütecek firmaya , burada görev alan mimarında, nakkaşına, mühendisinden işçisine kadar herkese şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

Ülkemize Ayasofya’ya konusunda yöneltilen ithamlar doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamına gelmektedir"

SIRADAKİ HABER