Eren Erdem'den hâkime: Hakkımdaki 56 klasörü ne çabuk okuyup karar verdiniz?

"Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini tüm dünya biliyor"

© DHA
Eren Erdem'den hâkime: Hakkımdaki 56 klasörü ne çabuk okuyup karar verdiniz?

CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem, tahliye kararının ardından hakkında çıkarılan yakalama kararıyla yeniden tutuklanmasına itiraz için hakim karşısına çıktı.

24. Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirilen Erdem, hâkime diplomatik pasaportunu göstererek, “Benim kaçacağıma dair şüphe gereksizdir. Gitsem giderdim. Hakkımdaki 56 klasörü ne çabuk okuyup karar verdiniz? Kararların gece gelen telefonlarla verildiğini tüm dünya biliyor. Bu kararların bir hükmü yok. Dosya çöktü” dedi.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı sonrası tahliyesi gerçekleşmeyen Erdem’in moralinin ve sağlığının yerinde olduğunu söyledi.

Eski CHP milletvekili Eren Erdem hakkında, yargılandığı Karşı gazetesi davasının pazartesi günkü duruşmasında tahliye kararı çıkmıştı. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi verdiği karara itiraz etmiş ve Erdem hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle tahliye edilmemişti. Erdem, bugün tutuklama ve yakalama kararına itiraz için yeniden hakim karşısına çıktı.

SIRADAKİ HABER