Erkekler, mayıs ayında en az 32 kadını öldürdü

22 kadın cinayeti basına şüpheli olarak yansıdı

© AA
Erkekler, mayıs ayında en az 32 kadını öldürdü

Erkekler mayıs ayında en az 32 kadın ile 6 çocuğu öldürdü. En az 22 kız ve oğlan çocuğunu istismar eden erkekler, 64 kadına da şiddet uyguladı. Erkekler en az 65 kadını da seks işçiliğine zorladı.

Bianet'in yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği haberlere göre, erkekler Mayıs'ta en az 32 kadını öldürdü, en az dört kadına tecavüz etti.

Mayıs’ta en az 21 kadının ölümü (Adana (1), Aydın (5), Çorum (1), Elazığ (1), Hatay (1), İstanbul (4), İzmir (1), Kayseri (1), Kırklareli  (1), Manisa (2),Manisa (1), Ordu (1), Van (1)) basına şüpheli olarak yansıdı.

Erkekler 12 kadını ayrılmak istediği veya barışmak istemediği için öldürdü. Erkekler, bir kadını da “ücret” tartışması sırasında öldürdü.  

21 kadını kocası, eski kocası veya sevgilisi öldürdü. İki kadını akrabası. Yedi kadını öldüren sekiz erkeğin yakınlık derecesi basına yansımadı. Bir kadını hastası, bir kadını da komşusu öldürdü.

 Erkekler, Mayıs’ta altı çocuğu öldürdü. Altı çocuğu da babası öldürdü.

Basına yansıyan bilgilere göre erkekler, Mayıs’ta en az dört kadına tecavüz etti.

Erkekler, Mayıs’ta en az 22 kız ve oğlan çocuğunu istismar etti. En az dokuz çocuğu istismar eden dokuz erkeğin yakınlık derecesi basına yansımadı. 10 çocuğu iki öğretmen, bir çocuğu akrabası, iki çocuğu babası istismar etti.

 Erkekler, Mayıs’ta en az 64 kadına şiddet uyguladı, 65 kadını seks işçiliğine zorladı.

SIRADAKİ HABER