Eski AK Parti Milletvekili şarkıcı Uğur Işılak'tan Bakanlığa '1000 TL' tepkisi

Eski AK Parti milletvekili ve şarkıcı Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müzisyenlere şartlı olarak 1000 TL yardım yapma sözüne tepki gösterdi.

© YOUTUBE
Eski AK Parti Milletvekili şarkıcı Uğur Işılak'tan Bakanlığa '1000 TL' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dombra” adlı meşhur seçim şarkısını yapan eski AK Parti Milletvekili Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'ye tepki gösterdi.

Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'yi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirdi.

Işılak, “Vusûlsüzlük usûlsüzlüktendir diye bir kelam-ı kibarımız var bizim. Kaş yapayım derken göz çıkarmak da bunun farklı bir boyutu. Demem o ki, lütufta bulunmak başka bir şey, omuz vermek başka. İnce ruhlular anlamıştır meramımızı; kabalara sözümüz yok” mesajını yayımladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklamıştı.

Ancak, bu bir proje haline getirilip sanatçıların MESAM ve benzeri meslek örgütlerine üye olmalarının yanı sıra, mesleğe dair bir anısıyla birlikte video çekmeleri de istendi. Öte yandan, uzunca bir kayıt sisteminin de olduğu belirtildi. Müzisyenler bu uygulamaya tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 08:19
SIRADAKİ HABER