Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın başdanışmanı Pulak'tan Kavala davası yorumu: Kargaları bile güldürür bu iddia!

"Osman tek başına ya da üç-beş arkadaşıyla koskoca hükümeti ortadan kaldırmaya kalkışmış ha? "

© TWITTER
Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın başdanışmanı Pulak'tan Kavala davası yorumu: Kargaları bile güldürür bu iddia!

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın başdanışmanı Can Pulak'ın Türkiye hakkındaki görüşlerini bugünkü köşesine taşıdı. "Öyle şeyler oluyor ki güzel ülkemizde, insanın inanacağı gelmiyor." diyen Pulak

Benim vicdan mahkemem var. Bu mahkeme, Osman Kavala'ya yapılan suçlamayı, gülünecek bir iddia olarak değerlendiriyor. Yani Osman tek başına ya da üç-beş arkadaşıyla koskoca hükümeti ortadan kaldırmaya kalkışmış ha? Kargaları bile güldürür bu iddia! Karıncayı bile incitmeyecek kadar nazik ve efendi Osman tek başına nasıl teşebbüs eder hükümeti düşürmeye?" ifadelerini kullandı.

Hükümetin göçmen ve ekonomi politikalarını da eleştiren Pulak şunları söyledi:

"Memleketin hali inanılır gibi değil! 10 milyon kimliği belirsiz yabancıyı kim sokar ülkesine?

Dünyada ürettiği tarım ürünleriyle kendine yeten 7 ülkeden biri iken, şimdi her şeyini dışarıdan ithal eden bir ülke haline nasıl gelinir?

Mali yapısını, ekonominin genel kurallarının dışına çıkaran bir anlayış, enflasyonu ve hayat pahalılığını nasıl böylesine köpürtür, insanını nasıl çaresiz bırakır, yokluğa düşürür?

Sonra da, ortaklık güllük gülistanlıkmış gibi, akşamları televizyonun her kanalına çıkıp, nasıl pembe tablolar çizer milletine?"

Yazının tamamı için tıklayın

SIRADAKİ HABER