Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın damadına ait olan Central Hospital satışa çıkarıldı

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi İsmail Kahraman’ın damadı Sinan Yıldırım’a ait olan ve FETÖ soruşturması kapsamında TMSF tarafından el konulan, Central Hospital satışa çıkarıldı.

© AA
Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın damadına ait olan Central Hospital satışa çıkarıldı

2017 yılından bu yana TMSF tarafından yönetilen hastanenin satış ihalesi 23 Mart'ta gerçekleştirilecek. Kapalı Teklif Alma ve Açık Artırma usulüyle yapılacak ihale için geçici teminat bedeli 2 milyon TL olarak belirlendi.

Yurtdışına kaçtı iddiası
15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında el konulan Central Hospital, hâlen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın damadı Sinan Yıldırım'a ait.

Sinan Yıldırım'ın hastaneye 2017 yılında TMSF tarafından el konulmadan kısa süre önce yurtdışına kaçtığı iddia ediliyor. İsmail Kahraman bu iddiaya ilişkin soruya, “Onu ben bilemem. Şahıslara ait keyfiyettir. Mesnetsizdir, yersizdir, herhangi bir delile dayanmamaktadır” dedi. Ancak TMSF el koyduğun günden bu yana Yıldırım ortada görünmedi.

Hastanenin yönetimi için kayyım olarak atanan TMSF Fon Kurulu Üyesi Yılmaz Şener de tartışma konusu olmuştu. Zira Şener'in de İsmail Kahraman'ın ağabeyi Rüştü Kahraman'ın damadı olduğu iddia edilmişti. Konunun medyaya yansımasının ardından Şener görevden ayrılmıştı.

SIRADAKİ HABER