Fatih Altaylı, Ali Babacan'ın basın açıklaması yapacağı tarihi duyurdu

"Abdullah Gül sahnede olmayacak"

© AA
Fatih Altaylı, Ali Babacan'ın basın açıklaması yapacağı tarihi duyurdu

'Ali Babacan yeni partiyi 15 Eylül'de duyuracak, Abdullah Gül yer almayacak'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti çalışmaları ile ilgili yeni detayları paylaştı.
 
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti hazırlıklarında olan eski bakan Ali Babacan'ın yeni partinin duyurusunu 15 Eylül'de yapacağını iddia etti ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni partide yer almayacağını ileri sürdü. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Babacan'dan erken start gelebilir' başlığıyla yayımlanan yazısında, Babacan'ın önünde yapacağı basın açıklamasına ilişkin üç ayrı yol olduğunu söyledi.

Altaylı , Beşir Atalay'ın yeni çalışmalarına katılmadığını belirtirken; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise  sahnede, kamuoyu önüne çıkacak ekipte yer almayacağını söyledi ve "Fikren, zihnen, ruhen var ama fotoğrafta yok. En azından şimdilik yok" dedi. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da eleştiren Altaylı, partisinin kendisine 'onurlu bir veda fırsatı verdiğini', ancak Davutoğlu'nun bunu kullanmadığını söyledi. 

Altaylı, AK Parti'nin Davutoğlu için ihraç sürecini başlatması konusunda 'geç bile kaldıklarını' söyledi ve Davutoğlu'na yönelik olarak "Baba, vaktinde istifa edecektin sen de" ifadesini kulland

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 09:18
SIRADAKİ HABER