Fehmi Koru'dan sıcağı sıcağına Yeni Parti açıklaması

Ekrem İmamoğlu dokuz puan farkla İstanbul'u kazanırken AKP içinden çıkacak yeni parti

© AA
Fehmi Koru'dan sıcağı sıcağına Yeni Parti açıklaması

Ekrem İmamoğlu dokuz puan farkla İstanbul'u kazanırken AKP içinden çıkacak yeni parti iddiaları da bir kez daha yüksek perdeden dillendirilmeye başlandı.

Bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın parti kurma girişiminde olduğu konuşulurken Fehmi Koru'dan sıcak kulisler geldi.

T24 canlı yayınında konuşan Koru, "Abdullah Gül'ün de içerisinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak" dedi.

Oluşumun başında Ali Babacan'ın olacağını kaydeden Koru, "Yeni oluşum AKP üzerine oturursa başarısız olur" diye de ekledi.

"Bu seçimin kaybı yalnız AKP'nin değil, MHP'nin de kaybı" yorumunda bulunan Koru, "MHP iktidarla ittifakını yeniden değerlendirecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Fehmi Koru, daha önce yaptığı açıklamalarda, Ahmet Davutoğlu’nun ayrı, Ali Babacan’ın ayrı parti kuracaklarını, Abdullah Gül’ün de birikimi ve tecrübesiyle Babacan’ın yanında yer alacağını vurgulamıştı.

Koru, TV 5'teki bir programda ‘yeni parti’ iddialarına dair düşüncesinin sorulması üzerine, “Herhalde önümüzdeki günlerde, eğer içeriye çok fazla el atılmışsa, AK Parti içerisine, orada başka homurtuların dışarıya yansıyabileceğini düşünüyorum; ama ben, Ahmet Davutoğlu’nu, o beklenen partinin kurucusu olarak görmüyorum. Yani Ahmet Davutoğlu da bir parti kurmak istiyor, belli; ama esas AK Parti çevrelerinin, toplumda yeni bir parti ihtiyacı olduğuna inananların beklediği partinin, o olduğu kanaatinde değilim.” diye konuşmuştu.

SIRADAKİ HABER