Hilal Kaplan HaberTürk yayınından kovuldu

HaberTürk'te yayımlanan Enine Boyuna programına telefon ile bağlanan Hilal Kaplan, televizyon yöneticilerini ve konuk İsmail Saymaz'ı 'FETÖ' ile suçlayınca yayından alındı.

© TWITTER
Hilal Kaplan HaberTürk yayınından kovuldu

HaberTürk'te yayımlanan 'Enine Boyuna' programına telefonla katılan gazeteci Hilal Kaplan, programın moderatörü Hülya Hökenek, gazeteci İsmail Saymaz ve HaberTürk televizyonu hakkında ithamlarda bulununca moderatör Kökenek tarafından yayından alındı. 

Yayına bağlanan ve "Şimdi burada bir mizansen var. Genelde Habertürk'te bu oluyor zaten" diyen Kaplan, "Hülya Hökenek siz, Öcalan'la Beyrut'ta Fatih Altaylı'yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz. Sanıyorum Fatih Altaylı ile olan bağlantınız sayesinde şu an Habertürk'tesiniz" sözleriyle programın moderatörü Hokenek'i de hedef alınca stüdyoda gerginlik yaşandı. 

'CEVAP HAKKI SINIRLARINI AŞTINIZ'

Konuşmasının devamında İsmail Saymaz'ı da hedef alan Kaplan, Hülya Hökenek tarafından, "Hilal Hanım siz itibar suikastı yapıyorsunuz. Siz cevap hakkı sınırlarını aştınız. Size çok teşekkür ediyoruz"  sözleriyle yayından alındı.

Kaplan'ın hattan alınmasının ardından konuşan İsmail Saymaz, "Hilal Kaplan kim ya" diyerek Kaplan'ın geçmişte yazdıkları ve yaptıklarını hatırlatıp "Hilal Kaplan çözüm sürecinde poşu bağlayıp çözüm süreci bitince asker postalı giymiş bir kadın" ifadelerini kullandı. 

Hökenek, Kaplan'a "Gazetecilik değil, itibar suikasti yapıyorsunuz" derken İsmail Saymaz ise "Hilal Kaplan, Fethullah Gülen için şiir yazmış, PKK ve Öcalan ile ilgili övgü dolu tweetleri olan bir kadın. Utanmadan şimdi o geçmişini sileceğini sanıyor" dedi.

HaberTürk'te yayınlanan 'Enine Boyuna' programında adının geçtiğini söyleyen Hilal Kaplan, "Cevap hakkımı kullanmak istiyorum" diyerek sosyal medya hesabından tweet attı.

Tweet'in ardından programa bağlanan Kaplan şunları söyledi:

"HaberTürk’le ilgili söyleyeceklerim de çok. Bakın, 17-25 Aralık’a kadar HaberTürk’te programa katılmış birisi olarak söylüyorum, 17-25 Aralık’ta inanılmaz bir dönüş yaşadı HaberTürk. Ve hatta biliyorsunuz, HaberTürk Zaman gazetesinden sonra en çok CV’sinde, gazetesinde FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle tutuklanan ‘gazeteci’ olan yayındır. Aynı zamanda kanalın sahibinin ‘Hocaefendiyi kırmayalım’ şeklinde söylediği sözleri hatırlatırım. HaberTürk’ün Ankara Temsilcisi Erdal Şen, Adil Öksüz’ü evinde saklayıp ona yardımcı olan birisidir. … İtibar suikastı değil ki. HaberTürk TV Yayın Koordinatörü Oğuz Usluer FETÖ’den tutuklu. Genel Yayın Koordinatörü Abdullah Kılıç, Haber Müdürü Cuma Ulus, Adil Öksüz’ü evinde saklayıp kaçmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle tutuklanan HaberTürk gazetesi Ankara Temsilcisi Erdal Şen, Adil Öksüz’ün bacanağı oluyormuş. Daha çok şeyler söyleyebilirim. İtibar suikastı yapmıyorum, bunların hepsi bilinen gerçekler. Ben cevap hakkımı kullanacağım."

Programın moderatörü Hülya Hökenek, Kaplan'ın sözlerinin ardından "İtibar suikasti yapıyorsunuz" diyerek bağlantıyı sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 09:39
SIRADAKİ HABER