İletişim Başkanı: 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması devlet ciddiyetine uygun şekilde icra edilecek

Altun sosyal medya hesabından, "Birileri bu ülkede yıllarca vesayet odaklarını kışkırtmak için suni rejim krizleri çıkarmaya çalıştı.

© AA
İletişim Başkanı: 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması devlet ciddiyetine uygun şekilde icra edilecek

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine yönelik, "Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları gündelik ve suni tartışmaların şekillendireceği etkinlikler değildir. Söz konusu kutlamalar devlet ciddiyetine uygun bir şekilde aylar öncesinden yapılan planlamalara uygun bir şekilde icra edilecektir." açıklamasını yaptı. 

Altun sosyal medya hesabından, "Birileri bu ülkede yıllarca vesayet odaklarını kışkırtmak için suni rejim krizleri çıkarmaya çalıştı. Söz konusu unsurlar bunu yaparlarken daima resmî bayramları ve sembolleri manipüle ettiler. Bugün yine bu türden beyhude girişimlerle karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz." düşüncesini dile getirdi. 

Altun, "Bugün, devlet milletiyle gerçek manada bütünleşmiş, vesayet odakları tasfiye olmuştur. Cuntalar ortadan kalkmış, terör kaynağında kurutulmaya başlanmış ve demokratik siyaset itibar kazanmıştır. Bütün bunlar sayın Cumburbaşkanımızın liderliği sayesinde hayata geçmiştir." ifadesini kullandı. 

İçişleri Bakanlığı'nın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını gerekçesiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine kısıtlama getirmişti. İçişleri Bakanlığı'nın kısıtlama kararı eleştirilere neden olmuştu. 

SIRADAKİ HABER