İmamoğlu eline pusulaları aldı ve tane tane anlattı: Böyle bir komedi yok!

YSK'nin yarın vereceği kararla Türkiye'nin önünü açacağına inandığını söyleyen

İmamoğlu eline pusulaları aldı ve tane tane anlattı: Böyle bir komedi yok!

YSK'nin yarın vereceği kararla Türkiye'nin önünü açacağına inandığını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu "İstanbul'da seçimin sonuçlanmaması adına birileri ellerinden geleni yapıyor. Bazılarının söylediklerine ve yaptıklarına inanın dışarıdaki kargalar bile gülüyor" dedi. Kendi yönetiminde israfa izin vermeyeceğini vurgulayan İmamoğlu "Paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir, İstanbul'dan Türkiye'ye göstereceğiz" taahhüdünde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde, ‘İstanbul Gönüllüleri’yle bir etkinlik düzenledi. “İstanbul’da seçimin sonuçlanmaması adına birileri ellerinden geleni yapıyor. Bazılarının söylediklerine ve yaptıklarına inanın dışarıdaki kargalar bile gülüyor. Siz de gülün. Tepkimizi gülerek göstereceğiz. Bizler zeki insanlarız” diyen İmamoğlu “Bir sürü itirazlarda bulundular, elbette itiraz etmek demokratik bir hak ama 40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek tartışmalar açtılar. ‘Bir şeyler oldu ama tam anlatamıyoruz. Bir şeyler var. Aslında CHP de bir şey yapmadı ama bir şeyler olduğunu düşünüyoruz’ diyorlar. Böyle bir komedi dünya tarihinde yok” eleştirisinde bulundu.

Avrasya Gösteri Merkezi’ndeki etkinlikte sahneye ilk olarak İstanbul Gönüllüleri Kent Orkestrası çıktı.

Konserin ardından konuşma yapan İmamoğlu özetle şunları söyledi:

BU DEFTERİ KAPATALIM: Bir oy bile farkla seçilirsiniz. Bundan medet ummak kadar ‘aklı kıt’ bir şey olamaz. Bir kişi size fazla oy verdiyse kazandınız demektir. Bu defteri kapatalım. Kavgadan, kötü dilden, münakaşadan bu millet usandı. Sizin kadar ben de usandım. Eşimle çocuklarımla yıllardır yüzümüz asık süreci dinliyoruz. Tek bir gün bir kişinin kalbini kıracak laf etmemeye çalıştım. Ben sizin kalbinizi kırmaya değil, 16 milyon insanın kalbini kazanmaya geldim. Bu seçim bitmiştir. Bu seçimin sonucu nettir. YSK’ya itiraz yapmış olabilirler ama YSK demokrasi adına, bu ülkenin, bu şehrin geleceği adına, uluslararası alanda demokrat bir ülke olduğunu ispat etmek adına yarın en doğru kararı verecektir.

YSK DE DİNLESİN: Bu söyleyeceklerimi YSK da dinlesin; genç işsiz oranı bu ülkede yüzde 27, artık dört gençten daha fazlası işsiz. İşsizlik oranı yüzde 15. İşsiz sayısı bu ülkede 5 milyonu aşmış durumda. Can yanıyor. Enflasyon yüzde 20’lerin üzerine demirlemiş durumda. Dünyanın en yüksek enflasyonuyla yaşayan ülkelerden biriyiz. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 650 lira olmuş. 2-3 ay önce 2 bin 100 liralardaydı. Gelinen nokta bu ülkenin ekonomik sıkıntıları, işsizlik. Ramazan ayına giriyoruz bir hurma 2 lira. Bir vatandaşın alışveriş yapacak gücü yok. Bırakın İstanbul seçimini, bak yürekli bir adam gelmiş size yardımcı olacak. İstanbul ekonomisini canlandırmak için gece gündüz çalışacak, siz de işinize bakın. Biz İstanbul’da kimsenin malını, şahsi mülkünü devralmıyoruz. 16 milyon insan size emanet etmişti, şimdi dedi ‘yeter’. Gençlerin Ekrem Abi’sini seçtik dediler.

İSTANBUL EKONOMİSİNİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ: Ekonomik sorunlarla, bu ülkenin dış sorunlarıyla ilgilenin, sorunlarınızı çözün, biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak size yardımcı olalım. Biz Türkiye’nin en önemli motor gücü olan İstanbul ekonomisini ayağa kaldıracağız.

PARANIZI ÇARÇUR ETME DÖNEMİ BİTTİ: Ramazan ayına giriyoruz. En önemli şeylerden birisi israf. Türkiye’nin kurumlarında, İBB’de israfın önüne geçeceğiz. Paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir. Her kuruşunuza sahip çıkacağız. Kim israf yapıyorsa takip edeceğiz. Şatafatmış oymuş buymuş, bu dönem bitti İstanbul’da Türkiye’ye göstereceğiz. Bunu siyasi sorumluluğumla yapacağım.

BERABER KOŞACAĞIZ: Benim esas teşekkürüm, İstanbul gönüllülerine ve İstanbul ittifakına, 16 milyon vatansevere. İstanbul Gönüllüleriyle çalışmamız sadece bir seçim çalışması değildi. Yeni nesil belediyecilik, yeni nesil yerel demokrasi anlayışında en fazla ihtiyaç duyacağım şey halk, vatandaşlar yani sizler. Beraber koşacağız. İstanbul’un çoğunluğu 16 milyon insan. Dolayısıyla mecliste doğruya da hep beraber evet diyeceğiz, yanlışa da hep beraber hayır diyeceğiz. Aksi takdirde halk sokakta hesap sorar.

HER ALANDA GÖNÜLLÜLER OLUŞACAK: Eğitimde, çevrede, sokak canlılarında, hayatın her evresinde, kültürde sanatta gönüllüler oluşacak. Çocuklarımız gönüllü olacak. İnsanlar bu şehre hizmet edecek. Bu şehirde yaşayanlar ırkı, dini ne olursa olsun bu şehre sahip çıkmanın keyfini yaşayacak. Biz talimatı da sizden alacağız, hesabı da size vereceğiz. (İstanbul Gönüllülerine) “İstanbul’da hep doğruları yapacağımıza inanıyorum. Çünkü siz çok iyi bir denetleyici, gözlemci aynı zamanda yardımcı olacaksınız. Yakın zamanda bu platformun tüm duyurularını sizlerle paylaşacağız. Bu şehirde mutluluğun ve özgürlüğün tadını çıkarırken; eğitimde, çağdaşlıkta, çevrede uzun lafın kısası, yeşil, yaratıcı ve adil bir İstanbul yaratmak. Hep beraber bunu başaracağız.
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER