İmamoğlu: Erdoğan ve Bahçeli'yi inisiyatif almaya davet ediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına yönelik itirazların kafa karıştırmak için yapıldığını savundu. İmamoğlu, "Daha fazla güvensizlik yaratmak Türkiye’nin de, kimsenin de lehine değildir. Sayın Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi de sorumlu bir devlet adamı olarak bu konuda inisiyatif almaya davet ediyorum" dedi.

© AA
İmamoğlu: Erdoğan ve Bahçeli'yi inisiyatif almaya davet ediyorum

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına yapılan itirazları değerlendirdi.
 
Gazeteci Murat Yetkin’e konuşan Ekrem İmamoğlu, sandıklarda tüm parti görevlileri ve müşahitler olduğunu hatırlatarak “Şu anki itirazlar tümüyle kafa karıştırmaya yönelik itirazlardır. İlgilileri, YSK’yı göreve davet ediyorum; bu gidişe derhal dur denmeli. Kimse Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu hassas ekonomik ve siyasi dengeleri göz ardı etmesin; kimse Türkiye’yi dünyaya rezil etmesin” ifadelerini kullandı.

“Daha fazla güvensizlik yaratmak Türkiye’nin de, kimsenin de lehine değildir” diyen İmamoğlu, “Sayın Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi de sorumlu bir devlet adamı olarak bu konuda inisiyatif almaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERİM TAMAMI

SIRADAKİ HABER