İmamoğlu: İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3 bin 100 lira olacaktır

Kılıçdaroğlu, asgari ücretin 3 bin 100 lira olması gerektiğini savunuyordu

© AA
İmamoğlu: İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3 bin 100 lira olacaktır

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret tutarının net 3 bin 100 lira olarak belirlendiğini duyurdu. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un 2021 asgari ücretinin net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklamasının ardından İBB Başkanı İmamoğlu da büyükşehir belediyesi, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarda çalışan personel için asgari ücretin 3 bin 100 lira olduğunu duyurdu. 

Twitter'dan açıklama yapan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

"1 Ocak 2021 tarihinden itibaren İBB, iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarında çalışan personeller için asgari ücret net 3100 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyururuz."

CHP’li belediyeler en düşük ücreti 3 bin 100 liraya çekti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun asgari ücretin 3 bin 100 TL olması gerektiği yönündeki açıklamasının ardından, pek çok CHP'li belediye asgari ücreti net 3 bin 100 lira olarak belirledi. Önce Konya'nın Tuzlukçu İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptı.

Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi ile çok sayıda ilçe belediyesinde asgari ücret artırıldı.

Manisa Akhisar, İzmir Bornova ve Konak, Mersin Mezitli ve Eskişehir Tepebaşı ilçe belediyelerinde asgari ücret 3100 lira oldu.

SIRADAKİ HABER