İmamoğlu: İSKİ'de zafiyet olmayacak

İSKİ'deki istifaları değerlendiren Ekrem İmamoğlu, "Bizimle uyumlu çalışma konusunda tereddütü olan arkadaşlarım, varsa siyasi arkadaşlarım iştiraklerden istifa etmelerinin doğru olduğunu söylemiştim" dedi.

© AA
İmamoğlu: İSKİ'de zafiyet olmayacak

İSKİ’de Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdür Fatih Turan, yönetim kurulu üyeleri İzzet Öztürk, Adem Esen, Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, genel müdür yardımcıları Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş’ın istifalarını değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu herhangi bir zaafiyet yaşanmayacağını söyledi. İmamoğlu bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Saraçhane’deki İBB Başkanlık makamında gerçekleştirdiği görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
İSKİ yönetiminin istifasıyla ilgili, “İSKİ yöneticilerinin takdiridir. Ama bizim hem kurum içinde çalışmak istediklerimiz var hem kurum dışından sürece katmak istediğimiz ekibimiz var” diyen İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Biz kurum içi hafızayı yok sayarak yol yürümeyeceğimizi söylemiştik. Dolayısıyla biz bugün ve pazartesi ekibimizle beraber yolumuzda yürüyeceğiz, İSKİ’nin idari anlamda hiçbir sıkıntısı, hiçbir zafiyeti olmaksızın yoluna devam edecek. Bunlar doğaldır, olabilir. Zaten biz söylemiştik. Bizimle uyumlu çalışma konusunda tereddütü olan arkadaşlarım, varsa siyasi arkadaşlarım iştiraklerden istifa etmelerinin doğru olduğunu söylemiştim.”

‘İETT’DE BİR SÜREÇ YOK’

İmamoğlu, İETT’nin yönetimindeki son durumun sorulması üzerine de, “İETT’de bir süreç yok. Takip ediyoruz. İştiraklerimiz 28 adet. Arkadaşlarımız her gün işlemleri ile istifa edenlerin yerine uygulanan yönetim değişimleri ile genel müdür atamalarımızla biliyorsunuz orada makam olarak baktığınızda neredeyse 100’ün üzerinde istifa oluşmuş oldu. Kişi olarak söylemiyorum. Bütün bunların işlemleri ile uğraşıyoruz, titiz davranıyoruz. Bütün bu işlemlerimiz aslında bayrama kadar yüzde 75-80 oranında toparlanır” dedi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER