İmamoğlu: İstanbul Büyükşehir Belediyesi kimsenin malı değil, 'Sarıldık bırakmıyoruz' ne demek?

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, AK Parti'ye çağrı yaptı ve "Milletin malı değil bu, bir şeyi sarıldık bırakmıyoruz demek nedir? Size oy verenleri rencide ediyorsunuz, toplumu rencide ediyorsunuz. Siz bu seçimleri meşru bulmazsanız uluslararası camia hiç bulmaz" dedi.

© AA
İmamoğlu: İstanbul Büyükşehir Belediyesi kimsenin malı değil, 'Sarıldık bırakmıyoruz' ne demek?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazların insanları rencide ettiğini belirten İmamoğlu, "Daha dün cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadık, ondan önce referandum. 5 yıla 7 seçim sığdırdınız. İnsanların seçimine gölge düşürürsünüz" dedi.

"Her seçilenin kabulüyle ilgili bir süreç vardır" ifadesini kullanan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Kimse İBB'yi, oradaki makamlarını, mülkü olarak kabul etmesin. Birini görevlendirirsiniz, süresi biter gider. Bu işin doğallığında vardır. Bakın ben 5 yıldır Beylikdüzü'nü yönettim, şimdi görevim bitti, devrediyorum. Milletin malı bu, bir şeyi sarıldık bırakmıyoruz demek nedir? Size oy verenleri rencide ediyorsunuz, toplumu rencide ediyorsunuz. Siz bu seçimleri meşru bulmazsanız uluslararası camia hiç bulmaz."

İmamoğlu, sözlerinin devamında YSK'ya da bir çağrı yaptı. 

İmamoğlu, "AA gibi, kendi partilerindeki koltuklarını düşünen insanları biliyoruz. Görevi verin, işimize başlayalım" dedi.

SIRADAKİ HABER