İmamoğlu: Kutuplaşma yaratarak, seçim kazanma siyaseti bitmiştir

CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, TV5'te Yıldıray Oğur'un sunduğu Medya Analiz programında konuştu.

© TV5
İmamoğlu: Kutuplaşma yaratarak, seçim kazanma siyaseti bitmiştir

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, TV5'te Yıldıray Oğur'un sunduğu Medya Analiz programına konuk oldu. 

AKP'nin adayı Binali Yıldırım ile canlı yayına katılmaya hazır olduğunu bir kez daha yineleyen Ekrem İmamoğlu, "Binali Bey ile canlı yayına çıkmaya hazırım. Eğer kendisi hazırsa danışmanları danışmanlarımla görüşebilir. " dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "oyları çaldırmayacağız" sözlerini ve YSK'nin İstanbul seçiminin iptali hakkındaki gerekçeli kararında "çalındı" ifadesinin yer almamasını değerlendiren İmamoğlu, iktidarı "oyları kim çaldı" sorusuna cevap vermeye çağırarak, "Cumhurbaşkanı caminin önünde durarak 'çaldılar' diyor. Diyanet İşleri Başkanı'nın o sözlerden sonra oradan ayrılması gerekiyordu. Çünkü benim dinimi temsil ediyor. Hırsız kim? Açıklansın. Benim bildiğin hırsızlar tutuklanır... Kutuplaşma yaratarak, seçim kazanma siyaseti bitmiştir. Biz kucaklaşma yaratıyoruz." dedi. 

Anadolu Ajansı'nın 31 Mart seçim gecesi veri akışını durdurmasına da değinen İmamoğlu, "Anadolu Ajansı'nın işvereni 82 milyon insan. Özel bir kurum değil. Memleketin demokrasi sürecine ihanet eden... Ben oranın genel müdürü olsam kimsenin yüzüne bakamazdım ve o geceyi hayatım boyunca unutmayacağım." diye konuştu. 

Hürriyet ve CNNTÜK'ün kendisi hakkındaki yayın politikasını eleştiren İmamoğlu, "Mazbatayı almışız Hürriyet'in internet sitesinde bizimle ilgili haber yok. Bu tabii sadece bir medya süreci değil. Belli ki başka bazı ilişkiler var." dedi. 

SIRADAKİ HABER