İmamoğlu mesaiye başladı: Kişiye hizmet anlayışıyla hiç kimse bizden talimat almayacak

'Bizden olanlar, bizden olmayanlar anlayışının bittiği gündür bugün.'

© AA
İmamoğlu mesaiye başladı: Kişiye hizmet anlayışıyla hiç kimse bizden talimat almayacak

Mazbatasını alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk mesai günü için belediye binasına geldi.

Basının yoğun ilgisi ile karşılaşan İmamoğlu burada "Bismillah" diyerek ilk mesai gününe başladı. 

İmamoğlu şunları ifade etti; Büyükşehir'in hafızasını dinleyeceğiz. Uzun süreli hafıza çok önemli. Bugüne kadar buradaki çalışma arkadaşlarımızın bilgisi deneyimi bizim için önemli.  

Çalışma arkadaşlarımızın görüşleri çok değerli, içine siyaset katmadan bu kentin insanına fayda verecek hangi bilgileri varsa biz ona talibiz. Tarihi ve insani kaynağından faydalanacağımızı herkes bilmeli. Bizden olanlar, bizden olmayanlar anlayışının bittiği gündür bugün.

Kucaklamanın tek bir felsefesi var, biz kucaklarken çalışma arkadaşlarımız da bizi aynı samimiyetle kucaklasınlar istiyoruz. Bu kucaklaşmanın tek faydası 16 milyonumuza, ülkemize, milletimize. Kişiye hizmet anlayışıyla hiç kimse bizden talimat almayacak. Bizden alacakları talimat İstanbullunun lehine ve çıkarına olacak. Yolumuz açık olsun. Bütün çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Bu kent kutsal bir kenttir, maneviyatı, birikimleri, tecrübeleri vardır. Bunları kucaklamak olağanüstü bir derinlik ister. Tekrar hayırlı olsun, bu şehre yapacağımız hizmetler bu şehre kalıcı ve güzel izler bıraksın.

Elbette heyecanım var, ama heyecanım aklımın önüne hiç geçmez. Dün gece ailemle kucaklaştım, onların duasını ve desteğini aldım.

"BAŞLANGIÇ BULUŞMASI"

Yapacağımız bir miting değil, bugün detaylarını tasarlayacağız. Bu bir buluşma, başlangıç buluşması. Bir karnaval gibi düşünebilirsiniz, eğlenceli bir günü düşünebilirsiniz. Her şey çok güzel olacak anlayışının başlangıcı diyebilirsiniz. Sağlığı sıhhati olan herkesi, bu şehrin insanlarını davet ediyorum. oy veren vermeyen herkesi davet ediyorum. Keyifli bir gün olacak, çok güzel bir başlangıç gününü yaşamış oluruz diye düşünüyorum.

"AKP KANADINDAN HENÜZ TEBRİK YOK"

Şu anda resmi telefonlardan bir arama olmadı, şimdilik bana ulaşan AKP kanadından bir tebrik yok.

(Erdoğanı karşılyacak mısınız?) Benim sorumluluğum ne gerektiriyorsa onu yaparım. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın. Biz normalleşmenin yanındayız. El sıkmaya fırsatımız varsa elini sıkarız. daha fazla fırsat varsa konuşuruz, uzlaşırız. Fırsat yaratma konusunda kabiliyetime güveniyorum. Kendisini Saraçhane'ye davet edeceğim. Bizden kimse partizan bir dil beklemesin. Bu şehirde barışı lafla yapamazsınız. Bu şehir sevgi-saygı anlayışını istiyor, gerginlikten usanmışlar.

Bahsettiğimiz kütüphane süreci hemen başlayacak. Tasarımları halledilecek, hızlıca bunu halledeceğiz. Burada eğitimin kültürün var olduğu bir süreci yaşatarak bu binada meclisin ve belediye başkanının olması halkla iç içe olmanın fiziki imkanını sağlayacak. Halkla uzaklaştığım an verimli olamayacağını düşünüyorum. Katılımcılığı ve şeffaflığı bu fiziki alanda yansıtmamız gerekiyor.

AKP'NİN TEŞEKKÜR PANKARTLARI

AKP'nin teşekkürlerini içeren pankartların indirilmesinin sorulması üzerine İmamoğlu,  "Pankartla İstanbul halkına beni seçtikleri için yeterince teşekkür ettiler" yanıtı verdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER