İmamoğlu'ndan 'Haliç'i ne hale getirdiler' diyen Erdoğan'a yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Seçim döneminde atıp tutanların düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi?" sözlerine sosyal medya hesabından bir video paylaşarak yanıt verdi.

© AA
İmamoğlu'ndan 'Haliç'i ne hale getirdiler' diyen Erdoğan'a yanıt

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedef alarak sarf ettiği "Seçim döneminde atıp tutanların düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren elhamdülillah bizdik ama şimdi bakın ne hale geldi. Çöp dağlarıyla İstanbul'u teslim aldık, evet şimdi tekrar İstanbul, çöp dağlarıyla adeta bir rezillik" sözlerine göndermede bulundu.

Bir esnafın yaşadığı geçim sıkıntısını anlatarak Kanal İstanbul projesine tepkisini dile getirdiği videoyu paylaşan İmamoğlu, "Haliç'te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, durmuş metrolar harekete geçiyor. İstihdam ofisleri iş buluyor, yeşil alanlar halka açılıyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 16:20
SIRADAKİ HABER