İmamoğlu'ndan salgına özel dayanışma paketi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, salgın kısıtlamalarından mağdur olan kesimlerle dayanışma amacıyla yeni bir paket açıkladı. Buna göre, sağlık çalışanlarının toplu taşıma ve İSPARK'tan ücretsiz yararlanma süreleri uzatıldı. Dar gelirlilere yardım kolileri gönderilecek ve 20 bin alışveriş kartı da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. İBB’ye ait gayrimenkullerde kira ve ecremisili ödemeleri kısıtlamalar süresince faizsiz olarak ertelenecek.

© AA
İmamoğlu'ndan salgına özel dayanışma paketi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, korona virüsü salgını nedeniyle alınan yeni tedbir ve destekleri açıkladı. İmamoğlu, tüm sağlık çalışanlarına salgın döneminde verilen ücretsiz toplu taşıma ve otopark hizmetinin 31 Mart’a kadar uzatıldığını duyurdu. Ayrıca İBB tarafından gıda kolisi ve 20 bin alışveriş kartı dağıtımı yapılacağı da ifade edildi.

İBB Başkanı İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İBB olarak, pandemiye karşı mücadele eden sağlık çalışanlarımız, ekonomik zorluk çeken vatandaşlarımız, kiracılarımız ve bu zorlu süreçteki ihtiyaç sahipleri için dayanışma önlemlerimizi açıklıyoruz. Bu süreci hep birlikte dayanışma ile aşacağız, İBB her zaman yanınızda olacak” dedi.

ERTELENEN KİRALARA GECİKME FAİZİ UYGULANMAYACAK
Ekrem İmamoğlu paylaşımında İBB’'nin bu süreçte yapacaklarını şöyle sıraladı:

Tüm sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu taşıma ve ücretsiz İSPARK kullanma hakları, Meclis kararı ile 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı.

İBB’ye ait gayrimenkullerde kira ve ecremisili ödemeleri kısıtlamalar süresince ertelenmiştir. Ertelenen kiralar taksitle ve gecikme faizi uygulanmadan tahsil edilecektir.

Faaliyette bulunamayan işletmelerin faaliyette bulunmadığı döneme ilişkin kira bedelleri tahsil edilmeyecektir.

Bayrampaşa Otogarı’nda bulunan ticari işletmelerin kısıtlamalar süresince kiralarının yarısı tahsil edilecektir. Yeni yılda yapılacak fiyat artışı 1 Nisan 2021’e kadar ertelenmiştir.

20 BİN ALIŞVERİŞ KARTI DAĞITILACAK
İhtiyaç sahiplerine sosyal destek kapsamında gıda kolisi yardımı başlatılacaktır.

İlk etapta 20.000 alışveriş kartı da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

Sokakta yaşayan vatandaşlarımız İBB’ye ait kapalı ve korunaklı alanlarda özenle konaklayacaklardır.

Sokak hayvanlarına kısıtlama döneminde mama desteği sağlanacaktır

-Toplu taşıma hizmetlerimiz sokağa çıkma yasağı dönemleri hariç, her zaman olduğu tam kapasite çalışacaktır. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 16:41
SIRADAKİ HABER