İmamoğlu'nun sözlerinin montajlanmış halini paylaşan Elif Şahin Keleş kim?

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş, sosyal medya hesabından İmamoğlu'nun sözlerin montajlanmış halini paylaştı.

© IMAGES
İmamoğlu'nun sözlerinin montajlanmış halini paylaşan Elif Şahin Keleş kim?

Seçildikten sonra mazbatası alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun bir programdaki sözleri montajlanarak sosyal medyada dolaşıma sokuldu.  Bu motajlanmış sözlerin yer aldığı videoyu ilk olarak
AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş, sosyal medya hesabından paylaştı.

Elif Şahin Keleş kimliğine dair Oda TV'te bir haber yayınlandı. Haber şöyle: 

"Hatırlayın seçimden sonra tuhaf gelişmeler ardı ardına yaşanmıştı. Bütün hamleler Pelikancılar denen gruptan gelmişti.

Seçimden sonraki gece, önce “YSK tüm oyların yeniden sayılmasına karar verdi” diye Sabah yazarı Hilal Kaplan paylaşım yaptı, yalanlandı. Ardından Sabah gazetesi İstanbul’da 30 sandık başkanının operasyonla gözaltına alındığını duyurdu. Hem Valilik hem Emniyet Müdürlüğü yine yalanladı. Yine aynı grubun medyası “Gaziosmanpaşa’da şok görüntüler! CHP’liler polise saldırdı” diye haber yaptı. Bu kez Kaymakamlık devreye girdi yalanladı. Aynı grup seçimde görevli bir hakimi hedef aldı, eşi üzerinden FETÖ’cü ilan ettiler. HSK Başkanvekili yalanladı. 

Seçim sonrası Türkiye'yi karıştırmaya dönük tüm hamleler Pelikancılar'dan geliyordu. Malum, Pelikan yapılanmasını Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan düşürülme sürecinde duyduk. Pelikan Bildirisi'ni yayınlayan grup, Davutoğlu'nu koltuğundan etmişti.

Peki, Pelikancılar olarak anılan ekibin merkezinde hangi kurum var?

Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi.

Bu merkez, Pelikan yapılanması olarak bilinen grubun fikir merkezi.

İşte bu merkezin resmi açıklamalarında da Elif Şahin Keleş, dış ilişkiler uzmanı olarak görünüyor.

Nitekim Keleş'in Pelikan yapılanmasıyla bağlantısı göreve geldiğinde Davutoğlucuların da dikkatini çekmişti.

KELEŞ TARTIŞMASI YENİ DEĞİL

6 Mayıs 2018'de AKP İstanbul il kongresinde AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Keleş için sosyal medyada Davutoğluculara yakın “Abdullah Duran” isimli hesap, “Bu Pelikan çetesini kurup-kollayıp-besleyip Davutoğlu hocaya iftira-karalama operasyonu yaptıranlara oy vermeyeceğim. Pelikan Çetesi denilen haşhaşi yapılanmayı yok edeceklerine, birde partide görev veriyorlar. Bu iftira-yalanla beslenen ahlaksızların olduğu yere ben oy vermem” diye yazdı. Davutoğlucuların AKP’ye oy vermem, Erdoğan’a oy veririm şeklindeki mesajını yineleyen bu sözler, Davutoğlu’nun eski danışmanı Atılgan Bayar tarafından da paylaşıldı. 

Bir ayrıntı daha var...

AKP'nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'da kendi ekibiyle çalışmak istedi. Ancak İl Başkanı Bayram Şenocak isminde Pelikancılar ısrar etti. Bu durum Pelikancılara karşı olan ekip tarafından defalarca dile getirildi. Erdoğan'ın eski yol arkadaşı Metin Külünk'ün adı ortaya atıldı. İstanbul'daki yenilgi Pelikancılara bağlandı."

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı da bugünküyazısınra montajlanan sölerin AKP içinede rahatsızlık yarattığımı belitmiş, kendisini arayan bit yöneticinin Videodan E. K.'yi sorumlu tuttuğunu söylemişti.

NE OLMUŞTU? 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, dün gece Habertürk'te "Türkiye'nin Nabzı" programında soruları yanıtladı. Programın bir kısmında İmamoğlu’na beka tartışması hatırlatılarak, “PKK’ya FETÖ’ye özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusu yöneltildi. İmamoğlu bu soruya “Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim. 24 Haziran'da yetki alan AK Parti. Ne bekası? Kim daha vatansever? Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız” diyerek yanıt verdi.

Elif Şahin Keleş ise Twitter hesabından bu sözlerin montajlanmış halini paylaştı. Montajlı videoda, Ekrem İmamoğlu’nun “PKK’ya FETÖ’e özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusuna “Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim” dediği görülüyor. (Kaynak: Oda TV) 

SIRADAKİ HABER