İmamoğlu YSK'ye seslendi: Bitirin artık bu işi

YSK'ye seslenen İmamoğlu, "12 gündür sayın devam etmekte. Bitirin artık bu işi. Anlamsız yere frene basılıyor. AK Parti ve MHP'lilerin yavaşlatma işleminde bulunduğunu biliyorum" dedi. İmamoğlu, parti iddiasına göre delil toplamaya yönelik hareket edilmesi halinde gelecekteki seçimlerin zan altında kalacağını söyledi.

© AA
İmamoğlu YSK'ye seslendi: Bitirin artık bu işi

Resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, bir videoyla YSK’ye seslendi. İmamoğlu, “YSK’ye tekrar sesleniyorum. Kararınızı verin, seçimin meşruiyetini tartıştırmayın” dedi.
 
Konuşmasına, yaşamını yitiren Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcularından Can Bartu’yu anarak başlayan İmamoğlu, “Centilmenlik denince akla gelen sevgili Can Bartu’yu kaybetmenin üzüntüsüyle başladık” dedi. İmamolu şunları söyledi:

TEDBİR ALIN ÇAĞRISI

“Yazık ediyorsunuz. En başında benim AK Partili hemşehrilerime yazık ediyorsunuz. Onların kalplerini kırıyorsunuz. Onları kucaklayacak bir belediye başkanı olacağım. YSK’ye seslenmek istiyorum. 12 gündür sayın devam etmekte. Bitirin artık bu işi. Anlamsız yere frene basılıyor. AK Parti ve MHP’lilerin yavaşlatma işleminde bulunduğunu biliyorum. YSK’ye tedbir alması konusunda seslenmek istiyorum. Bir seçimi şaibe altında bırakacak şekilde davranırsanız, bütün ilçeyi abluka altına alıp insanları rencide ederseniz Türkiye’nin geleceğine, seçimlerine gölge düşürmüş olursunuz. Partinin iddiasına delil toplamaya yönelik hareket ederseniz gelecekteki seçimleri zan altında bırakırsınız. Büyükçekmece halkı rahatsız.”

‘PARTİZANLIĞI BİR YERE KOYALIM’

“Bu ülke 5 yıla 7 seçim sığdırdı. Her seçimle ilgili meşruluğu konusunda insanın zihnine gölge düşürürsünüz, yazık edersiniz. Kimse İBB’yi, makamlarını, mülkü olarak kabul etmesin. İBB 16 milyon insanın varlığıdır. ‘Bir şeye sarıldık, bırakmıyoruz’ gibi. Bu nedir? İnsanları rencide ediyorsunuz. Abdulhamit Han Birinci Meşrutiyet’le birlikte bu milletin önüne sandık kurmuştur. 1876’dan beri biz demokrasi ve sandık mücadelesi veriyoruz. YSK tarihi bir mücadele veriyor. Bu mübarek cuma günü sizlere şunu söylemek istiyorum. Toplumumuza kardeşliği aşılayalım, bilimi düşünelim, eğitimi, sağlığı İstanbul’un sağlıklı çevreye kavuşmasını düşünelim. Partizanlığı, tarafgirliği bir yere koyalım. Hedefimiz bu olsun. YSK’ye tekrar sesleniyorum. Kararınızı verin, seçimin meşruiyetini tartıştırmayın.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER