İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin ayrıntıları netleşti; görevden alınan Mızraklı ve Türk ile görüşecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin ayrıntıları belli oldu.

© AN
İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin ayrıntıları netleşti; görevden alınan Mızraklı ve Türk ile görüşecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan ve yerlerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Diyarbakır’da görüşecek.

İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin kayyım atanmadan önce planlandığı öğrenilirken, görüşme yarın (31 Ağustos Cumartesi) Diyarbakır merkez Kayapınar Belediyesi'nde gerçekleştirilecek. Tarafsız Haber Ajansı muhabiri Ferit Aslan’ın haberine göre, İmamoğlu’nun Batman CHP İl Başkanı’nın yeğeninin düğününe yaklaşık 20 gün önce katılacağının ve Batman’a gitmeden önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyareti planlanmıştı.

Ancak aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu HDP’li 3 büyükşehir belediyesine kayyım atanması nedeniyle görüşme yarın (31 Ağustos Cumartesi) merkez Kayapınar ilçe belediyesinde gerçekleşecek. İmamoğlu CHP İl binasında yapacağı basın toplantısının ardından öldürülen baro başkanı Tahir Elçi’nin mezarının ziyaret edecek. Daha sonra Kayapınar belediyesine geçerek, Mızraklı ve Türk ile görüşecek. Görüşmeye HDP Diyarbakır milletvekillerinin de katılacağı öğrenildi.

SIRADAKİ HABER