İntihar etmek istedi, hem kendini hem de oteli yaktı

Ankara’dan Aksaray’a gelen 45 yaşındaki Kamuran Y. akşam saatlerinde konaklamak için kent merkezinde bulunan bir otele geldi.

© İHA / YASİN CAN - YAVUZ AKKAN
İntihar etmek istedi, hem kendini hem de oteli yaktı

Aksaray’da kaldığı otel odasında üzerine benzin dökerek intihar girişiminde bulunan Kamuran Y. hem kendini hem de oteli yaktı. Vücudunun birçok kısmı yanan ve ağır yaralanan şahıs hastaneye kaldırıldı.

Ankara’dan Aksaray’a gelen 45 yaşındaki Kamuran Y. akşam saatlerinde konaklamak için kent merkezinde bulunan bir otele geldi.

İHA'nın aktardığı habere göre otele giriş yaparak 5. kattaki 504 numaralı odaya yerleşen Kamuran Y. saat 01.00 sıralarında çantasında getirdiği benzin dolu pet şişeyi üzerine boşalttı. Ardından çakmakla kendini ateşe vererek intihar girişiminde bulunan Kamuran Y. alevler içinde kalırken, can havliyle otel odasındaki yatağa düştü. Yatağın da tutuşmasıyla Kamuran Y. ile birlikte otel odası da yanmaya başladı.

Polis oteli tahliye etti
Oteldeki resepsiyon görevlisine dışarıdan gelen bir vatandaşın "5. kattan duman çıkıyor" demesi üzerine fark edilen yangın hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirildi.

İhbar üzerine olay yerine ambulans, itfaiye, polis, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), İl Afet Acil Durum (AFAD) ekipleri sevk edildi. Tüm ekipler kısa sürede olay yerine intikal ederken, polis ekipleri oteli tahliye etti.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri itfaiye aracında bulunan merdiven vasıtası ile yangına hem dışarıdan hem de içeriden müdahale etti.

'Vücudunun birçok kısmı yanan kişi ağır yaralandı'
Otel odasında yanarak ağır yaralanan Kamuran Y. itfaiye ve sağlık ekiplerince odadan çıkartılarak ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.


Aksaray’da otel odasında üzerine benzin dökerek kendini yakmak sureti ile intihar girişiminde bulunan kişi

Vücudunun birçok kısmı yanan Kamuran Y. burada yapılan ilk müdahalesinin ardından durumunun ağır olması nedeniyle Ankara’da bir hastaneye sevk edildi.

Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalıma sonucu tamamen söndürüldü. Otelin 5. katında bulunan birçok oda yanarak ve dumanın etkisiyle kullanılmaz hale geldi.

AFAD, itfaiye ve polis ekipleri yanan odada incelemeler yaptı. Bekar olduğu öğrenilen Kamuran Y.’nin ailevi problemleri olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SIRADAKİ HABER