İsmail Saymaz: İBB'nin topladığı 6.2 milyon TL'lik bağış kamuya geçirildi

İmamoğlu, "Beddua aldılar" diye tepki gösterdi

© TWITTER
İsmail Saymaz: İBB'nin topladığı 6.2 milyon TL'lik bağış kamuya geçirildi

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de kaleme aldığı bugünkü yazısında Koronvirüs salgını dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “Birlikte başaracağız” sloganıyla başlattığı bağış kampanyasında toplanan 6.212.511 TL ile 100 İsviçre Kronu ve 40 Euro'ya el konularak İstanbul Defterdarlığı'na ait üç hesaba aktarıldığını yazdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşananlara ilişkin olarak, “O gün bu parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtmayıp kamuya geçirenlere, o zor günleri yaşayan ve yaşamaya devam eden binlerce insan beddua edecek. Beddua aldılar” dedi.

Saymaz, “Bu arada ABB'nin hesaplarındaki 3.5 milyon TL henüz kamuya geçirilmedi. Ancak İstanbul'daki kararın bir benzeri Ankara'da da uygulanacak. Eli kulağındadır. Ha çöktü... Ha çökecekler” notunu paylaştı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinin, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, ihtiyaç sahipleri için düzenlediği yardım kampanyaları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 81 ilin valilerine gönderdiği genelgeye takılmıştı.

Süleyman Soylu'nun valiliklere gönderdiği yazıda, belediyelerin valiliklerden izin almadan yardım kampanyası düzenleyemeyeceği, düzenleyenler hakkında soruşturma başlatılacağı belirtilmişti.

Saymaz'ın aktardığına göre, Fatih Kaymakamlığı'nın 8 Şubat 2022'de İBB'ye gönderdiği yazıya göre, belediyenin altı banka hesabındaki 6.212.511 TL ile 100 İsviçre Kronu ve 40 Euro'ya el konup İstanbul Defterdarlığı'na ait üç hesaba geçirildi.

SIRADAKİ HABER