İstanbul Barosu Başkanı yeniden Mehmet Durakoğlu

Son dakika... İstanbul Barosu'ndaki seçimlerde Hasan Kılıç'ın açılan 35 sandıktan açık ara önde çıktığı bildirildi. Diğer bir aday Mehmet Durakoğlu'nun ise ikinci sırada yer aldığı açıklandı.

İstanbul Barosu Başkanı yeniden Mehmet Durakoğlu

Istanbul Barosu’nun Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen başkanlık yarışında, bugün saat 09.00 itibariyle oy verme işlemi başladı.

Toplam 105 sandığın kurulduğu merkezde, başkanlık için 10 aday yarışıyor. Avukatların oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. İstanbul Barosu’nun yeni başkanı saat 19:00’da açıklanması bekleniyor. 41 bin avukatın kayıtlı olduğu İstanbul Barosu Başkanlığı için yarışan adaylar, dünkü genel kurulda seçim konuşmalarını tamamlamıştı.

HASAN KILIÇ AÇIK ÖNDE GİDİYOR

Resmi olmayan sonuçlara göre, Av. Hasan Kılıç’ın, şu ana kadar açılan 35 sandıkta açık ara önde olduğu öğrenildi. Şu anki Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ise ikinci sırada yer alıyor.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Mehmet Durakoğlu, Özgürlükçü Hukukçular Platformu’ndan Eren Keskin, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Yükseliş Grubu’ndan Hasan Kılıç, Avukat Hareketi’nden Başar Yaltı, Avukat Hakları Grubu’ndan Gökhan Ahi, Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi’nden Talat Canbolat, Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan Kaptan Yılmaz, Ortak Hedef Platformu’ndan Cem Kaya Karatün ile bağımsız adaylar Fikret İlkiz ve Çiğdem Koç.

İstanbul Barosu Başkanı ve Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu da oyunu kullandı.

Seçim takip ekranında sorun yaşandı, avukatlar "Çıkarın kediyi" şeklinde tepki gösterdi
İstanbul Barosu Başkanlığı'na tekrar aday olan mevcut başkan Mehmet Durakoğlu, oyların yüzde 30,72'sini alarak yeniden başkan seçildi.

AYRINTILAR GELİYOR…

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 17:42
SIRADAKİ HABER