İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Bakan Turhan malum şirketin avukatı gibi açıklama yaptı

Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

© AA
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Bakan Turhan malum şirketin avukatı gibi açıklama yaptı

Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının ihalesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Sayın bakanın yaptığı açıklama, malum şirketin avukatı mı yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı mı bu açıklamayı yaptı?  İhalenin hediye edildiği şirketi ancak bu kadar savunabilirdi. Tarihe geçecek bir konuşma. 

Daha internet sitesi bile olmayan bir şirketin ihaleden bir gün önce 1 milyon liralık sermaye artışı yapması dikkat çekicidir. Bizi ikinci aşamaya bile davet etmediniz. Bu ülkenin atanmış bakanı bunu söyleyemez, mümkün değil.

'Modern bir kültür sanat alanı' yapacaklarını söylüyor şirketi, size projeyi mi gösterdi? TCDD'nin itibarını zedelediniz zaten. Sirkeci ve Haydarpaşa'yı bilmediğiniz herhangi birine vermeye çalışarak zedelemeyi siz yapıyorsunuz. İBB olarak tarihi binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız. Bu yaptıklarınıza çok utanacaksınız sayın Bakan. 16 milyon insan adına başvuru yaptık, sonuna kadar takipçisi olacağız. Başka bir motivasyonunuz var, anlamıyorum ama sonradan ortaya çıkacak.

Ben İBB'nin seçilmiş belediye başkanıyım, arasın tabii ki görüşürüm eğer hatasını düzeltecekse. Türkiye Cumhuriyeti parti devleti değil. Haydarpaşa ve Sirkeci garları Türkiye'nin simgesi. Bir avuç insana teslim etmek için avukatlık yapıyorsun. Millete şimdiden özür borcunuz var"

SIRADAKİ HABER