İstanbul'da 1 Mayıs; Bakırköy'e yürüyüş başladı

İstanbul'da 1 Mayıs mitinginin yapılacağı Bakırköy Pazar Alanı'na sahne kurulumu yapıldı. Kutlamalara resmi izin çıkmayan Taksim ise valilik kararıyla çelik bariyerlerle bir çok noktada hem yaya hem de araç trafiğine kapatıldı. Osmanbey Metro İstasyonu-Taksim Metro İstasyonu-Şişhane Metro İstasyonu, Kabataş-Taksim Füniküler Hattı, Karaköy-Tünel Füniküler hattı yolu da trafiğe kapatıldı.

© AA
İstanbul'da 1 Mayıs; Bakırköy'e yürüyüş başladı

İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olan 1 Mayıs, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek yürüyüş ve mitinglerle kutlanacak. İstanbul’da kutlamaların adresi Bakırköy… Kutlamaların yapılacağı Bakırköy Pazar Alanı’na sahne kurulumu yapılırken, etkinliğin yapılacağı yere çıkan yollarda ise polis bariyerleri konuldu. Valiliğin kutlamalara kapattığı Taksim ise çelik bariyerlerle adeta hapsedildi. En son 1 Mayıs 2012’de miting yapılan Taksim’e çıkan birçok yol ve sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Beşiktaş ve Şişli’de de çok sayıda yol ve cadde valilik talimatıyla araç trafiğine kapatıldı.

İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamaları anlık olarak Gazete Duvar’da…

10.30: Bakırköy Halk Pazarı’nda gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamaları için kortejler hazırlanıyor.  Gruplar 3 koldan yürüyüşle alana girecek.

10:20 Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı.

SIRADAKİ HABER