İstanbul Valiliği: Ukrayna Başbakan Yardımcısı Urusky'un ilimizi ziyaretinde herhangi bir olay meydana gelmemiştir

İstanbul Valiliği, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Urusky'un İstanbul ziyaretinde adli veya idari herhangi bir olayın meydana gelmediğini duyurdu.

© AA
İstanbul Valiliği: Ukrayna Başbakan Yardımcısı Urusky'un ilimizi ziyaretinde herhangi bir olay meydana gelmemiştir

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı yabancı medya organlarında çıkan haberler ve valiliğe yöneltilen sorular üzerine açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Oleg Urusky'un, 26-29 Ağustos'ta Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunduğu anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bazı yabancı medya organlarında çıkan haberler ve Valiliğimize yöneltilen sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstrilerinden Sorumlu Bakanı Sayın Oleg Urusky, 26-29 Ağustos 2020 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur. Sayın misafirimizin ilimizdeki ziyaret programları çerçevesinde, adli veya idari herhangi bir olay meydana gelmemiştir. Bazı yabancı medya organlarında çıkan gerçek dışı haberler nedeniyle üzüntülerimizi iletir, Sayın Başbakan Yardımcısını tekrar şehrimizde görmekten onur duyarız"

SIRADAKİ HABER