İşte AKP'nin itirazıyla seçimleri yenilenecek yerler

AKP'nin itirazı üzerine iki kentte seçimler yeniden yapılacak.

© AA
İşte AKP'nin itirazıyla seçimleri yenilenecek yerler

Denizli'nin Honaz ilçesinde 31 Mart seçimlerine CHP adayı Yüksel Kepenek 9 bin 389, rakibi AKP'li Turgut Devecioğlu ise 9 bin 381 oy almıştı. AKP'nin ilçe seçim kuruluna itirazı sonrası 41 sandıkta oylar yeniden sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark da 3'e düşmüştü. AKP ve CHP'nin sonuçlara ilişkin il seçim kuruluna yaptığı itiraz üzerine 13 sandıkta geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla Kepenek ile Devecioğlu arasındaki fark 1'e inmişti.

AKP son olarak ise "kısıtlı" 5 kişinin oy kullandığını iddia ederek YSK'ye başvurdu. İtirazı değerlendiren YSK, Honaz ilçesindeki seçimleri iptal edip, seçimin yenilenmesine karar verdi.

Honaz ilçesinde seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

KIRIKKALE’NİN KESKİN İLÇESİNDE DE YENİLENECEK

Öte yandan Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde de AKP'nin başvurusu üzerine YSK, seçimleri iptal etti. Keskin'de resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, İYİ Parti adayı Necati Alsancak 1806 oy, AKP adayı Dede Yıldırım 1799 oy aldı. 7 oy farkla seçimi kaybeden AKP, seçimde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla YSK'ye başvurdu. YSK, Keskin'de seçimin yenilenmesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER