İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının faili olduğu belirtilen kadının yakalanma anı paylaşıldı

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının faili olduğu belirtilen kadının yakalanma anı paylaşıldı

İstiklal Caddesi'nde dün 16:20'de meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın faili olarak değerlendirilen şüphelinin yakalanma görüntüleri servis edildi.

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Taksim İstiklal Caddesi'nde dün 16:20'de meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın faili olarak değerlendirilen şüphelinin yakalanma anı görüntüleri emniyet tarafından paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah saatlerinde bombayı bıraktığı değerlendirilen kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını duyurmuştu

Soylu, "İlk bulgularla talimatın Kobani'den geldiği, eylemi yapanın Afrin'den geçtiği değerlendirmemiz var" diye konuştu. Olayla bağlantılı olduğu düşünülen 21 kişi daha gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan 8'i sabah saatlerinde Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler arasında bombayı bıraktığı değerlendirilen kadın da yer aldı. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 09:02
SIRADAKİ HABER