İstiklal'de bombalı saldırı: Zanlının MHP'li başkanla görüşme trafiği ortaya çıktı

© AA
İstiklal'de bombalı saldırı: Zanlının MHP'li başkanla görüşme trafiği ortaya çıktı

MHP Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan'ın, İstanbul'da 6 kişinin öldüğü bombalı saldırının faili olarak açıklanan Ahlam Albashır'le görüşme trafiği nedeniyle ifadeye çağrıldığı öğrenildi. İlhan "Üzerimize oyun oynuyorlar" dedi.

İstanbul'da İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda toplam 50 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında ifadeye çağrılanlar arasında MHP Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan'ın da olduğu ortaya çıktı.

T24'te yer alan habere göre, polisin, İlhan’ın üzerine kayıtlı telefon hattından Ahlam Albashır ile görüşme trafiği tespit ettiği ve bu nedenle ifadeye çağırdığı öğrenildi

Polis soruşturmasının HTS kayıtlarına göre, İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı tespit edildi.

İFADESİNDE 'GÖRÜŞMEDİM' DEDİ

İlhan’ın ifadesinde Albashır ile görüşmediğini söylediği öğrenildi. T24’ün sorusunu yanıtlayan İlhan, ifadeye çağrıldığını doğruladı. İlhan, görüşme yapıp yapmadığına ilişkin sorusuna ise 

Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından" yanıtını verdi. İlhan, "Nasıl bir oyun oynandı?" sorusu üzerine de "Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum" demekle yetindi.

SIRADAKİ HABER