Karamollaoğlu: Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan, Sivas Katliamı ile ilgili mesaj: Tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı.

© AA
Karamollaoğlu: Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı ve dönemin Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter üzerinden Sivas Katliamı ile paylaşımlarda bulundu. Karamollaoğlu mesajında, katliamın yeniden araştırılması gerektiğini söylerken, “Hiçbir şey gizli kalmamalıdır” ifadelerini kullandı.

‘GERÇEK SUÇLULAR ADALET ÖNÜNDE HESAP VERMELİ’

Karamollaoğlu, yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Bugün Madımak’ta yaşanan vahşetin 26. yıl dönümü. Bu dram bütün insanlığın ortak yarasıdır. Üzerinden yıllar geçse de acısı dinmeyecektir. 1993 yılı ülkemiz için karanlık bir dönem olmuştur. Madımak başta olmak üzere Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis suikastları, Başbağlar vahşeti gibi acı hadiselerin ardı ardına yaşandığı ve birilerinin karanlık emellerinin olduğu bir yıldır. Buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum! Madımak hadisesi tekrar araştırılmalı, karanlık eller ortaya çıkarılmalı ve hiçbir şey gizli kalmamalıdır. Gerçek suçlular adalet önünde mutlaka hesap vermelidir. Ülkemizin bundan sonra bu tür acı hadiselerle karşılaşmaması ve hangi inanca sahip olursa olsun kardeşçe yaşayabildiğimiz bir Türkiye’nin inşa edilmesini temenni ediyorum.” (HABER MERKEZİ)


Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 13:54
SIRADAKİ HABER