Karamollaoğlu’ndan kayyum tepkisi!

Karamollaoğlu: Milli iradeye ipotek kondu

© AA
Karamollaoğlu’ndan kayyum tepkisi!

SAADET lideri Temel Karamollaoğlu kayyım atamalarına tepki gösterdi. Karamollaoğlu belediye başkanlarının görevden alınmasını 'milli iradeye ipotek koymak' olarak nitelendirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyım atanmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
 
“Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanları’nın görevden alınması milli iradeye ipotek koymaktır. Haklarında kesinleşmiş mahkeme kararı bulunmayan kişilerin bu şekilde görevden alınması ne demokrasi ile bağdaşır ne de adaletle. İktidarın bu tavrı hakkı dikkate almadığı gibi halkı da dikkate almamaktır. Ülkemiz yıllarca antidemokratik uygulamaların zararını gördü. Bugün ortaya konulan bu tavır da ülkemize, barışa ve geleceğimize zarar verecektir. Şunu herkes bilmeli ki; millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz, ülkemizin huzuru ve daha müreffeh günler için seçimle gelenin seçimle gitmesi esas olmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER