Karar yazarı Karaalioğlu: Seçime çok var ama seçmeni kazanmak ve hazırlanmak için vakit daralıyor

"Türkiye’nin yeni hedeflere ve bu hedefleri gerçekleştirecek siyasal liderliğe ihtiyacı vardır"

© AA
Karar yazarı Karaalioğlu: Seçime çok var ama seçmeni kazanmak ve hazırlanmak için vakit daralıyor

Karar yazarı Mustafa Karaalioğlu, Türkiye giderek gerilerken, kötü yönetilirken, ülkenin önüne yeni bir hikâye koyulamadığını belirterek, "Enflasyonun, faizin, kurun pek yüksek olmadığı; istihdamın, gelir seviyesinin yahut yolsuzluk ekonominin söylendiği kadar büyük olmadığı kanaatini besliyor

Türkiye, en haklı olduğu dosyalar dahil hemen hiçbir uluslararası mücadelede ileri gidemezken ortaya dış politika hedefe koyamamak da aynı kanaati güçlendiriyor. Vizyon konuşturmak yerine gündelik siyaset diline kapılıp gitmek iktidarın işini de kolaylaştırıyor." diye yazdı.

Muhalefetin "her durumda bugünkü iktidardan daha iyisini yaparız" söyleminin Türkiye'yi hedefsiz bırakacağına işaret eden Karaalioğlu, "Türkiye’nin yeni hedeflere ve bu hedefleri gerçekleştirecek siyasal liderliğe ihtiyacı vardır. Yorgun ve gergin bir iktidarın standartlarını referans almak, ülkenin kaderini değiştirmez. Sadece daha iyisini yapacağını söylemek, Türkiye’yi yönetmek sorumluluğunun altında bir vaattir

Kaybedilen zamanları, heba edilen kaynakları ve umudu kırılan kitleleri düşünmeden yönetmeye talip olmak, kayıpları geri getirmeye ve dünyayla açılan mesafeyi kapatmaya yetmez. Ülkenin içinde bulunduğu manzaraya kıyasla mesajlar dağınık, hedef belirsiz ve insanlar gözlerini kapattığında hayal ettikleri ülke silueti çok belirsizdir.

Kim yeni dönemin liderliğine talipse bize güçlü bir hikaye anlatmak için pek zamanı kalmadı, hatırlatalım. Seçime çok var ama seçmeni kazanmak ve hazırlamak için vakit daralıyor." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...

SIRADAKİ HABER