Kayyım seçimden sonra atama yaptı

DİSKİ’ye vekaleten bakan Mehmet Fırat Tutşi, seçimden sonra DİSKİ Genel Müdürü olarak atandı.

DHA
Kayyım seçimden sonra atama yaptı

Taşınmazların başka kurumlara devredilmesi, işe alımların gerçekleştirilmesi ve borç rakamlarıyla sık sık gündeme gelen kayyım yönetimlerindeki belediyelerde, seçim sonrası bazı atamalar gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçimden önce Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine Abdullah Yenigün, Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü’ne Eşref Dağdelen’in atanması ardından bir atamanın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde yapıldığı ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak’ın görevden alınmasının ardından belediyedeki birçok daire başkanı gibi Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürü Selahattin Elçi görevden alındı. Elçi’nin yerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Ahmet Karadağ, DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Kocaeli’nden getirilen ekip ile kayyım Cumali Atilla arasında anlaşmazlık baş gösterince, Karadağ tayin istedi. Tayinin çıkması ardından boşalan koltuğa, vekaleten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü personeli Mehmet Fırat Tutşi atandı. Seçimden birkaç gün sonra Tutşi, DİSKİ Genel Müdürlüğüne asaleten atandı.

SIRADAKİ HABER