Kılıçdaroğlu 2018'de attığı tweet'i hatırlattı: 6 yaşında çocuk; bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir!

© AA
Kılıçdaroğlu 2018'de attığı tweet'i hatırlattı: 6 yaşında çocuk; bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 yaşındaki çocuğun istismara uğratılmasına ilişkin verdiği tepkide, 2018 yılında attığı tweet'i alıntılayarak hatırlattı. CHP lideri kendi iktidarlarını işaret ederek, "Bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir ve bu muameleyi görecektir" ifadelerini kullandı. 

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında 'imam nikâhı ile evlendirilmesi' ve cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili tepki gösteren Kılıçdaroğlu şubat 2018'de attığı tweet'i alıntıladı: 

"CHP olarak, ülkemizin en büyük utancı çocuk istismarının önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ten devraldığımız demokrasi, eşit yurttaşlık ve çağdaş uygarlık mirası ile tüm kadınların ve çocukların mutluluğu için bu düzeni değiştirmeye mecburuz!

“6 yaşındaki çocukla evlenilebilir” diye fetva veren ve bu fetvayı verenleri destekleyen iktidara oy vermek, evlatlarımızı karanlık bir geleceğe mahkum etmek demektir." 

CHP lideri alıntıladığı tweet'le birlikte şu tepkiyi gösterdi: 

"6 yaşında çocuk!
Bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir!
Şerefsiz ve haysiyetsiz muamelesi de görecektir!
Hak ettiğinizi bulacaksınız!"

SIRADAKİ HABER