Kılıçdaroğlu'na asker cenazesinde...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir asker cenazesinde

Kılıçdaroğlu'na asker cenazesinde...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı bir asker cenazesinde saldırıya uğradı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katıldığı cenazede, Kılıçdaroğlu'nu protesto eden bir grup CHP liderine tekme ve yumrukla saldırdı. Kılıçdaroğlu şu an cenazenin yapıldığı köyde güvenli bir evde tutuluyor.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir asker cenazesinde saldırıya uğradı.

Hakkari’deki çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen cenazesine katılan Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğradı.

NTV: TEKME ATILDI

NTV’nin olay yerindeki muhabiri Serkan Kaya, Kılıçdaroğlu’nun cenaze alanına girdiği sırada protesto edildiğini, cenaze namazının kılınması sonrasında ise ‘PKK dışarı’ sloganlarının atılması ile arbede çıktığını duyurdu.

Kılıçdaroğlu’na tekme ve yumruk atanlar olduğu belirtiliyor.

GÖTÜRÜLDÜĞÜ EVİN ÖNÜNDE TOPLANANLAR VAR

CHP liderinin emniyet güçleri tarafından köyde güvenli bir eve götürüldüğü ancak bu evin dışında toplanan bir kalabalığın ‘PKK dışarı’ diye slogan attığı da gelen haberler arasında.

Görüntülerde, kalabalığın Kılıçdaroğlu’nun tutulduğu evin dışında, içeri girmeye çalıştığı görülüyor.

LEVENT GÖK: HEPİMİZ SOĞUKKANLI OLMALIYIZ

CHP Ankara milletvekili Levent Gök, “Arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal Bey güvenli bir yerde hepimiz soğukkanlı olmalıyız” dedi.

Cenazeye Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılıyordu.

ANKARA VALİLİĞİ ‘EYLEM’ DEDİ

Ankara Valiliği ise sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığına ilişkin bir açıklama yaptı. Saldırıdan ‘eylem’ diye söz edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.”

Ayrıntılar geliyor…

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 13:52
SIRADAKİ HABER