Kılıçdaroğlu'ndan 23 Haziran görevi

CHP liderinin toplantıda, talep ve önerileri not aldığı belirtildi.

© AA
Kılıçdaroğlu'ndan 23 Haziran görevi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu geçtiğimiz cumartesi Tarabya’da bir otelde 31 Mart seçimlerinde aday olan ama seçimleri kazanamayan belediye başkan adayları ile bir araya geldi. Çatalca eski Belediye Başkanı Cem Kara’nın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı toplantıda partinin 23 Haziran seçimlerine yönelik durum değerlendirmesi yapıldı. İptal edilen seçimlere ilişkin görüş alış verişinde bulunulan toplantıda Kılıçdaroğlu’nun başkan adaylarına saha çalışmaları hakkında neler yapıldığını sorduğu öğrenildi.

Cumhuriyet’ten İlayda Kaya’nın haberine göre CHP lideri kazanamayan adaylara şunları söyledi: “Aday olduğunuz ilçelerde yaptığınız çalışmaları İl Başkanı vasıtasıyla yakından takip ediyorum. İlçelerinizde Binali Yıldırım’a karşı Ekrem İmamoğlu’na çıkan oyları artırdığınız zaman sizlerin de ilçeleri kazanmış olduğunuzu kabul edeceğim. Hepinizden ilk günkü gibi iki kat daha fazla çalışmanızı istiyorum. Elimizden alınan 31 Mart seçimlerinin başarısını bir kez daha sağlamanızı bekliyorum ve rövanşı alacağınızdan eminim.”

KILIÇDAROĞLU NOT ALDI

Kılıçdaroğlu’nun ayrıca çalışanlarla çalışmayanlar hakkında il başkanından rapor aldığını söylediği kaydedildi. Toplantıda söz alan eski belediye başkan adaylarının da ilçelerdeki karşılaştıkları öneri ve talepleri Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’na anlattığı ve her ikisinin de detaylı bir şekilde not aldığı kaydedildi.

SIRADAKİ HABER